Search Keyword: Total 79 results found.
  Ordering

LEROS Dětský bylinný čaj s heřmánkem

Bylinný čaj

Bylinný čaj

Charakteristika čaje

Vyvážená čajová směs, připravená podle tradiční receptury. Přispívá k dobrému zažívání a pohodě dětí i dospělých. Lze jej použít i místo pravého čaje. Rostlinné látky jsou šetrné k organizmu a pomáhají chránit zdraví a dobrou kondici.Přípravek mohou užívat děti od 9 měsíců, mladiství a dospělí.Doplněk stravy.

Balení

sypaná směs 75 g

Složení

Heřmánkový květ (24 %), fenyklový plod (22 %), nať máty peprné (12 %), proskurníkový kořen (10 %), maliníkový list (10 %), chmelová šištice (6 %) list jitrocele kopinatého (7 %), mateřídoušková nať (5 %), květ černého bezu (2 %), kořen lékořice (2 %).

Příprava a dávkování

1/2 -1 polévková lžíce se přelije šálkem (1/4 l) vařící vody a po 15 minutách vyluhování v přikryté nádobě se scedí, čaj se nesmí vařit. Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. K přípravě čaje pro kojence použijte převařenou vodu vhodnou pro kojeneckou výživu. Doporučené maximální množství cukru na 100 ml nápoje je 5 g.Děti od 9 měsíců do 3 let: 1/2 - 1 šálek denně. Děti od 3 do 12 let: 1-2 šálky denně.Mladiství od 12 let a dospělí: 3 šálky denně.Nepřekračujte uvedené dávkování.

Upozornění

Neužívejte při přecitlivělosti na některou složku čajové směsi.Neužívejte při přecitlivělosti na menthol, anethol nebo na rostliny čeledi miříkovitých (okoličnatých) (např. anýz, kmín, celer, koriandr, kopr), dále z čeledi hvězdnicovitých (heřmánek).V případě, že čaj přislazujete cukrem, nepodávejte jej kojencům pokud možno z kojenecké láhve a používejte co nejdříve hrneček. Nadměrné podávání čaje s cukrem může vést ke zvýšené kazivosti zubů. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy.Schváleno Českou pediatrickou společností.Notifikováno Ministerstvem zdravotnictví ČR: OVZ-35.1-14.12.2011-5533

Zakoupíte

v lékárnách

LEROS Dubová kůra

Balení

sypaná kůra 75 g

Složení

Dubová kůra/Quercus cortex

Příprava a dávkování

Polovina obsahu sáčku se 3 min. povaří v 1 l vody a po 30 min. stání se scedí. Odvar se používá teplý.Zevně jako adstringens (svíravé účinky) k obkladům a koupelím, též proti pocení nohou.

Upozornění

Neužívat vnitřně.U citlivých osob může dojít k alergické reakci.

Zakoupíte

v lékárnách

LEROS Fenykl plod

Balení

20 nálevových sáčků po 1,5 g

Složení

Fenyklový plod

Příprava a dávkování

Nálevový sáček zalijeme 1/4 l vařící vody a necháme 10 minut vyluhovat. Připravuje se vždy čerstvý. Pije se 2-3x denně.

Upozornění

Neužívejte při přecitlivělosti na fenykl a jiné rostliny z čeledi okoličnatých (mrkvovitých).

Zakoupíte

v lékárnách

LEROS Heřmánek

Balení

20 nálevových sáčků po 1,0 gsypaná bylina 50 g

Složení

Heřmánkový květ (Matricariae flos)

Příprava a dávkování

SYPANÁ FORMA: VNITŘNĚ - 1 čajová lžička heřmánku se přelije šálkem vařící vody a po 15 minutách vyluhování se scedí. Nálev se pije teplý 3x denně po jídle. Připravuje se vždy čerstvý.ZEVNĚ - 2-3 polévkové lžíce heřmánku se přelijí půl litrem vařící vody a po 15 minutách vyluhování se scedí. Nálev se používá mírně teplý.NÁLEVOVÉ SÁČKY:VNITŘNĚ - Nálevový sáček přelijeme 1/4 l vařící vody a necháme 5-10 minut vyluhovat. Používá se vlažný. Připravuje se vždy čerstvý.

Upozornění

U citlivých osob možnost alergických reakcí.

Zakoupíte

v lékárnách

LEROS Kontryhel nať

Balení

sypaná bylina 50 g

Složení

Nať kontryhele (Alchemillae herba)

Příprava a dávkování

1-2 čajové lžičky se přelijí šálkem vařící vody (1/4 l), vyluhují se v přikryté nádobě 10 minut, scedí se. Čaj se připravuje vždy čerstvý.Jako doplněk stravy se pije 1 šálek denně.

Upozornění

Není určeno pro děti.Nenahrazuje pestrou stravu.

Zakoupíte

v lékárnách

LEROS Kopřiva nať

Balení

20 nálevových sáčků po 1,0 gsypaná bylina 40 g

Složení

Nať kopřivy (Urticae herba)

Příprava a dávkování

SYPANÁ FORMA:1 čajová lžička se zalije 1/4 l vařící vody a po 10 minutách vyluhování v přikryté nádobě se scedí. Připravuje se vždy čerstvý.NÁLEVOVÉ SÁČKY:Nálevový sáček zalijeme 1/4 l vařící vody a necháme 10 minut vyluhovat v přikryté nádobě. Připravuje se vždy čerstvý.Jako doplněk stravy se pije 1x denně. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Upozornění

Pitná kúra může trvat maximálně 10 dní, nejdříve po 3 týdnech je možno kúru opakovat.Není určeno pro děti.Není určeno jako náhrada pestré stravy.

Zakoupíte

v lékárnách