Search Keyword: Total 79 results found.
  Ordering

Alvisan Neo

Doplňková léčba při lehce zvýšeném krevním tlaku. Léčivý čaj, perorální...

Doplňková léčba při lehce zvýšeném krevním tlaku. Léčivý čaj, perorální podání.

Charakteristika čaje

Tradiční rostlinný léčivý přípravek užívaný jako doplňková léčba při lehce zvýšeném krevním tlaku. Přípravek je určen pro dospělé pacienty.

Balení

20 nálevových sáčků po 1,5 gsypaná směs 100 g

Složení

Nať jmelí, třezalková nať, hlohový list s květem, hlohový plod, přesličková nať, nať máty peprné, meduňková nať, heřmánkový květ.

Příprava a dávkování

NÁLEVOVÉ SÁČKY:1 nálevový sáček se přelije šálkem (¼ l) vařící vody a po 15 min. vyluhování v přikryté nádobě se vyjme, čaj se nesmí vařit. Pije se ráno a večer. Připravuje se vždy čerstvý.SYPANÁ FORMA:1 polévková lžíce čajové směsi se přelije šálkem (¼ l) vařící vody a po 15 min. vyluhování v přikryté nádobě se scedí, čaj se nesmí vařit. Pije se ráno a večer. Připravuje se vždy čerstvý.Nástup účinku lze očekávat do 14 dnů od prvního podání.V případě, že příznaky přetrvávají déle než 6 týdnů nebo objeví-li se nežádoucí účinky, nebo jiné neobvyklé reakce, je nutná konzultace s lékařem.

Kontraindikace

Neužívejte při přecitlivělosti na některou složku přípravku.Kvůli obsahu třezalky neužívejte při přecitlivělosti na sluneční záření, zejména u osob se světlou pletí.Dále neužívejte při těžkých poruchách nervové soustavy, u HIV pozitivních pacientů léčených inhibitory proteázy a u pacientů po transplantaci orgánů.

Upozornění

Užívání přípravku je vhodné konzultovat s lékařem.Při užívání přípravku je nutné pravidelné sledování krevního tlaku lékařem.Objeví-li se během užívání přípravku dušnost, bolest v srdeční krajině, bolesti vyzařující do oblasti krku, paží, nadbřišku nebo horní části břicha a otoky nohou, je nutno ihned vyhledat lékaře.Při užívání přípravků obsahujících třezalku se vyvarujte intenzivního slunečního záření či jiného zdroje UV záření.Přípravek obsahuje třezalku, která může negativně ovlivňovat účinek hormonální antikoncepce.Přípravek může nepříznivě ovlivnit činnost vyžadující zvýšenou pozornost, koordinaci pohybů a rychlé rozhodování (řízení vozidel, obsluha strojů, práce ve výškách). Tuto činnost lze vykonávat pouze s výslovným souhlasem lékaře nebo nejdříve 4 hodiny po požití.Nevhodné pro těhotné a kojící ženy a děti a dospívající do 18 let.Doporučujeme uživateli, aby se poradil s lékařem, pokud příznaky onemocnění při používánítradičního rostlinného přípravku přetrvávají, nebo pokud se objeví nežádoucí účinky neuvedené v příbalové informaci.Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu za „Použitelné do“. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Zakoupíte

v lékárnách

Příbalové informace

ALVISAN neo syp, ALVISAN neo ns

Diabetan

Doplňková léčba cukrovky u diabetiků. Léčivý čaj, perorální podání.

Doplňková léčba cukrovky u diabetiků. Léčivý čaj, perorální podání.

Charakteristika čaje

Tradiční rostlinný léčivý přípravek užívaný jako doplňková léčba cukrovky u diabetiků. Je vhodnou součástí pitného režimu pro nemocné diabetem. Dodržujte rady lékaře.Přípravek je určen pro dospělé.

Balení

20 nálevových sáčků po 1,0 gsypaná směs 100 g

Složení

Fazolový plod bez semen, borůvková nať, nať šalvěje lékařské, jestřabinová nať, nať rdesna ptačího, smetankový kořen s natí, ostružiníkový list, fenyklový plod, lopuchový kořen, lékořicový kořen.

Příprava a dávkování

SYPANÁ FORMA:1 polévková lžíce čajové směsi se přelije šálkem (¼ l) vařící vody a po 15 minutách vyluhování v přikryté nádobě se scedí, čaj se nesmí vařit. Pije se teplý 3x denně. Připravuje se vždy čerstvý, bezprostředně před použitím.NÁLEVOVÉ SÁČKY:1 nálevový sáček se přelije šálkem (¼ l) vařící vody a po 15 minutách vyluhování v přikryté nádobě se vyjme, čaj se nesmí vařit. Pije se teplý 3x denně.Připravuje se vždy čerstvý, bezprostředně před použitím.

Kontraindikace

Neužívejte při přecitlivělosti na některou složku přípravku. Čaj obsahuje smetankový kořen s natí (8 %). Pacienti s onemocněním žlučníku a žlučových cest(zejména se žlučovými kameny) nebo s aktivním žaludečním vředem nesmí tento přípravek užívat.

Upozornění

Nepřerušujte léčbu antidiabetiky. Doporučujeme kontrolovat hladinu cukru v krvi.Vzhledem k obsahu smetankového kořene s natí by čaj neměli užívat pacienti se srdečním selháním či selháním ledvin.Vzhledem k obsahu šalvěje a lékořice se přípravek nemá používat během těhotenství a kojení.Přípravek obsahuje šalvěj, která může ovlivnit schopnost řídit a obsluhovat stroje. Pokud je u Vás pozornost ovlivněna, neřiďte ani neobsluhujte stroje.Doporučujeme uživateli, aby se poradil s lékařem, pokud příznaky onemocnění při používání tradičního rostlinného přípravku přetrvávají, nebo pokud se objeví nežádoucí účinky neuvedené v příbalové informaci.Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu za „Použitelné do“. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Zakoupíte

v lékárnách

Příbalové informace

Diabetan syp, Diabetan ns

Epilobin Planta

Poruchy močení při nezhoubném zbytnění prostaty. Léčivý čaj, perorální...

Poruchy močení při nezhoubném zbytnění prostaty. Léčivý čaj, perorální podání.

Charakteristika čaje

Tradiční rostlinný přípravek určený mužům trpícím poruchami močení při nezhoubném zbytnění prostaty (benigní hyperplazii prostaty - BHP). Je vhodný k léčbě lehkých až středně těžkých obtíží s močením při benigní hyperplazii prostaty.Přípravek je určen pouze pro dospělé muže.

Balení

20 nálevových sáčků po 1,5 g

Složení

Vrbovková nať, list buko, zlatobýlová nať, květ měsíčku se zákrovem.

Příprava a dávkování

1 nálevový sáček přelijeme 300 ml vařící vody a necháme 10 minut v přikryté nádobě vyluhovat. Pije se 2-3 x denně. Dle chuti je možno přisladit. Připravujeme vždy čerstvý, bezprostředně před použitím.BHP je dlouhotrvající onemocnění. Délka léčby je stanovena povahou, závažností a průběhem onemocnění a není limitována. V případě dotazů se neváhejte obrátit na svého lékaře.Doporučujeme pravidelné kontroly u lékaře, aby se vyloučily případné nádorové změny prostaty.

Kontraindikace

Neužívejte při přecitlivělosti na některou složku přípravku.Přípravek není určený pro ženy.

Upozornění

Epilobin Planta zlepšuje obtíže při hyperplazii prostaty, aniž by ovlivňoval samotné zbytnění, nezmenšuje objem a velikost prostaty. Proto prosím navštěvujte svého lékaře v pravidelných intervalech. Lékaře je třeba vyhledat zejména, pokud se objeví krev v moči nebo bolestivé nutkání močit doprovázené neschopností vymočit se (akutní retence moči). Lékaře vyhledejte i v případě, že zpozorujete krev ve spermatu, pociťujete bolesti kostí, nebo k výše uvedeným příznakům benigní hyperplazie prostaty ještě trpíte nechutenstvím, hubnete nebo máte horečku, protože uvedené příznaky mohou doprovázet nádorové onemocnění prostaty nebo močového měchýře. Pokud máte rodinnou zátěž zhoubnými nádory či tzv. familiárním karcinomem prostaty (výskyt nádoru prostaty v rodině), před zahájením léčby navštivte nejdříve svého lékaře. Pacienti s chronickým onemocněním ledvin mohou přípravek užívat pouze na základě výslovného doporučení lékaře. Doporučujeme uživateli, aby se poradil s lékařem, pokud příznaky onemocnění při používání tradičního rostlinného přípravku přetrvávají nebo pokud se objeví nežádoucí účinky neuvedené v příbalové informaci. Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu za „Použitelné do“. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Zakoupíte

v lékárnách

Příbalové informace

Epilobin Planta ns

Fytokliman Planta

Zmírnění lehčích obtíží klimakteria. Léčivý čaj, perorální podání.

Zmírnění lehčích obtíží klimakteria. Léčivý čaj, perorální podání.

Charakteristika čaje

Tradiční rostlinný léčivý přípravek užívaný při lehčích neurovegetativních obtížích v klimakteriu (nervozita, podrážděnost, rozlady, návaly horka, pocení, poruchy usínání).Přípravek je určen pro dospělé.

Balení

20 nálevových sáčků po 1,5 g

Složení

Třezalková nať, kontryhelová nať, hlohový list s květem, březový list, dobromyslová nať, meduňková nať, chmelové šištice.

Příprava a dávkování

Pokud lékař neurčí jinak: Nálevový sáček se přelije 1/4 l vařící vody a nechá se 10 minut vyluhovat. Čaj se pije vlažný, jeden šálek na noc. Připravuje se vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Pokud se do 4 týdnů od zahájení léčby příznaky nezlepší nebo se zhoršují, poraďte se s lékařem. Přípravek užívejte nejdéle 6 týdnů.

Kontraindikace

Neužívejte při přecitlivělosti na léčivé látky přípravku. Vzhledem k obsahu třezalky neužívejte při přecitlivělosti na sluneční záření, zejména u osob se světlou pletí. Dále neužívejte při těžkých poruchách nervové soustavy, u pacientů po transplantaci orgánů nebo u HIV pozitivních pacientů léčených inhibitory proteázy.

Upozornění

Přípravek může nepříznivě ovlivnit schopnost řídit a obsluhovat stroje. V případě ovlivnění pozornosti nesmíte řídit motorová vozidla ani obsluhovat stroje. Při užívání přípravků obsahujících třezalku se vyvarujte intenzivního slunečního záření či jiného zdroje UV záření. Přípravek obsahuje třezalku, která může negativně ovlivňovat účinek hormonální antikoncepce. Vzhledem k nedostatku údajů se nedoporučuje užívání přípravku v těhotenství a v období kojení.Doporučujeme uživateli, aby se poradil s lékařem, pokud příznaky onemocnění při používání tradičního rostlinného přípravku přetrvávají déle nebo pokud se objeví nežádoucí účinky neuvedené v příbalové informaci. Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu za „Použitelné do“. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Zakoupíte

v lékárnách

Příbalové informace

Fytokliman Planta ns

LEROS BABY BIO Čaj pro kojící matky

Bylinný čaj

Bylinný čaj

Charakteristika čaje

Bylinná čajová směs vhodná pro doplnění pitného režimu kojících matek. Jestřabina lékařská obsahuje látky, které podporují tvorbu mateřského mléka.

Balení

20 nálevových sáčků po 2,0 g

Složení

Šípek oplodí, jestřabinová nať (20 %), plod černého rybízu, levandulový květ, přírodní aroma. Všechny suroviny zemědělského původu pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Příprava a dávkování

1 nálevový sáček přelijeme 1/4 l vařící vody, vyluhujeme v přikryté nádobě 10 minut. Pije se 2-4x denně. Nepřekračujte uvedené dávkování.

Upozornění

Nepodávejte při přecitlivělosti na některou složku čajové směsi. BEZ CHEMICKÝCH PŘÍSAD A AROMAT. BEZ PŘIDANÉHO CUKRU.Schváleno Českou pediatrickou společností.

Zakoupíte

v potravinách, drogeriích a lékárnách

LEROS BABY BIO Dětský čaj bylinný

Bylinný čaj

Bylinný čaj

Balení

20 nálevových sáčků po 2 g

Složení

Šípky, plod černého rybízu, květ levandule. 100% suroviny BIO.

Příprava a dávkování

1 nálevový sáček přelijeme 200 - 400 ml (0,2-0,4 l) vařící vody, po 10 minutách vyluhování v přikryté nádobě sáček vyjmeme. K přípravě čaje pro kojence použijte převařenou vodu vhodnou pro kojeneckou výživu. Doporučené maximální množství cukru na 100 ml nápoje je 5 g.Děti od ukončeného 6 měsíce do 1 roku: 1-2 šálky (1 šálek = 200 ml) denně po lžičkách nebo z dětské láhve.Děti od 1 roku: 2-3 šálky denně.Dospělí k běžné spotřebě jako nápoj. Nepřekračujte uvedené dávkování.

Upozornění

V případě, že čaj přislazujete cukrem, nepodávejte jej kojencům pokud možno z kojenecké láhve a používejte co nejdříve hrneček. Nadměrné podávání čaje s cukrem může vést ke zvýšené kazivosti zubů. Nepodávejte při přecitlivělosti na některou složku čajové směsi.

Zakoupíte

v potravinách, drogeriích a lékárnách