Search Keyword: Total 1 results found.
Tag: Srdce Ordering

Alvisan Neo

Doplňková léčba při lehce zvýšeném krevním tlaku. Léčivý čaj, perorální...

Doplňková léčba při lehce zvýšeném krevním tlaku. Léčivý čaj, perorální podání.

Charakteristika čaje

Tradiční rostlinný léčivý přípravek užívaný jako doplňková léčba při lehce zvýšeném krevním tlaku. Přípravek je určen pro dospělé pacienty.

Balení

20 nálevových sáčků po 1,5 gsypaná směs 100 g

Složení

Nať jmelí, třezalková nať, hlohový list s květem, hlohový plod, přesličková nať, nať máty peprné, meduňková nať, heřmánkový květ.

Příprava a dávkování

NÁLEVOVÉ SÁČKY:1 nálevový sáček se přelije šálkem (¼ l) vařící vody a po 15 min. vyluhování v přikryté nádobě se vyjme, čaj se nesmí vařit. Pije se ráno a večer. Připravuje se vždy čerstvý.SYPANÁ FORMA:1 polévková lžíce čajové směsi se přelije šálkem (¼ l) vařící vody a po 15 min. vyluhování v přikryté nádobě se scedí, čaj se nesmí vařit. Pije se ráno a večer. Připravuje se vždy čerstvý.Nástup účinku lze očekávat do 14 dnů od prvního podání.V případě, že příznaky přetrvávají déle než 6 týdnů nebo objeví-li se nežádoucí účinky, nebo jiné neobvyklé reakce, je nutná konzultace s lékařem.

Kontraindikace

Neužívejte při přecitlivělosti na některou složku přípravku.Kvůli obsahu třezalky neužívejte při přecitlivělosti na sluneční záření, zejména u osob se světlou pletí.Dále neužívejte při těžkých poruchách nervové soustavy, u HIV pozitivních pacientů léčených inhibitory proteázy a u pacientů po transplantaci orgánů.

Upozornění

Užívání přípravku je vhodné konzultovat s lékařem.Při užívání přípravku je nutné pravidelné sledování krevního tlaku lékařem.Objeví-li se během užívání přípravku dušnost, bolest v srdeční krajině, bolesti vyzařující do oblasti krku, paží, nadbřišku nebo horní části břicha a otoky nohou, je nutno ihned vyhledat lékaře.Při užívání přípravků obsahujících třezalku se vyvarujte intenzivního slunečního záření či jiného zdroje UV záření.Přípravek obsahuje třezalku, která může negativně ovlivňovat účinek hormonální antikoncepce.Přípravek může nepříznivě ovlivnit činnost vyžadující zvýšenou pozornost, koordinaci pohybů a rychlé rozhodování (řízení vozidel, obsluha strojů, práce ve výškách). Tuto činnost lze vykonávat pouze s výslovným souhlasem lékaře nebo nejdříve 4 hodiny po požití.Nevhodné pro těhotné a kojící ženy a děti a dospívající do 18 let.Doporučujeme uživateli, aby se poradil s lékařem, pokud příznaky onemocnění při používánítradičního rostlinného přípravku přetrvávají, nebo pokud se objeví nežádoucí účinky neuvedené v příbalové informaci.Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu za „Použitelné do“. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Zakoupíte

v lékárnách

Příbalové informace

ALVISAN neo syp, ALVISAN neo ns