VETERINÁRNÍ PRODUKTY

Společnost LEROS v březnu roku 2010 úspěšně vstoupila na trh s veterinárními přípravky. Jejím cílem je, obdobně jako v humánních výrobcích, poskytovat chovatelům především čistě přírodní léčebné směsi rostlinného původu, se zaměřením na kvalitu a ověřenou účinnost. Při vývoji směsí dbáme hlavně na účinnost, která je klíčovým faktorem, potom samozřejmě na co nejjednodušší manipulaci a možnost uskladnění ve stájích. Avšak, když musíme volit mezi účinností a jednoduchostí, volíme účinnost i za cenu mírně komplikovanější přípravy.

Search Keyword: Total 3 results found.
Tag: Veterinární produkty Ordering

LEROS BALNEUM HORSE

Bylinná směs pro ošetřování otevřených ran

Bylinná směs pro ošetřování otevřených ran

Charakteristika čaje

Bylinná hojivá směs v nálevových sáčcích.

Balení

25 nálevových sáčků po 30 g Hmotnost náplně: 750 g

Složení

Dubová kůra, řepíková nať, jitrocelový list, nať šalvěje lékařské.

Příprava a dávkování

Příprava: Pokud veterinář neurčí jinak: 1-2 nálevové sáčky spařte 0,5-1 l vařící vody, nechte vyluhovat 30 min, následně nálevové sáčky vyjměte. Vlažným roztokem vyplachujte ránu.Připravujte vždy čerstvé, bezprostředně před použitím. Používejte 1-2x denně v množství dle reálného stavu zranění.

Upozornění

Ošetřování ran konzultujte s veterinářem. Uchovávejte uzavřené v suchu při teplotě do 25°C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem.

LEROS NERVINAE HORSE

Bylinná směs ke zklidnění koní

Bylinná směs ke zklidnění koní

Charakteristika čaje

Leros Nervinae Horse je čistě přírodní bylinná směs bez přidaných látek, která napomáhá zklidnění koní zejména při nervovém vyčerpání, předrážděnosti a napětí, při nepřiměřené reakci na rušivé podměty, při rekonvalescenci po lékařském zákroku, kdy je nutné, aby byl kůň v klidu. Zmírňuje trávicí obtíže provázející tyto stavy. Bylinná směs k vnitřmínu užití.

Balení

sypaná směs 1200 g

Složení

Meduňková nať, nať máty peprné, heřmánkový květ, kořen kozlíku lékařského, chmelová šištice, skořicová kůra mletá.

Příprava a dávkování

Odpovídající dávku směsi spařit cca 1 litrem vařící vody a po 30 minutách nálevem (včetně bylin) přelít krmivo. Bylinná směs se připravuje vždy čerstvá bezprostředně před použitím.Koně o hmotnosti 500 kg: dávkujte 3 vrchovaté odměrky (cca 45g) 1-3x denně dle potřeby a reálného stavu koně. Při dlouhodobém používání je možno přejít na jednu dávku ráno dle aktuálního stavu koně.Hříbata do 200 kg: 1 odměrka (cca 15g) denně.Hříbata do 350 kg: 2 odměrky (cca 30g) denně.

Upozornění

Bylinná směs obsahuje kořek kozlíku lékařského (Valerianae radix), proto se nedoporučuje užívat u závodních koní v průběhu závodní sezóny. Při předávkování se může objevit ospalost, která odezní do 24 hodin. Schváleno ÚSKVBL.

LEROS PULMORAN HORSE

Bylinná průdušková směs pro zdraví dýchacích cest a průdušek koní

Bylinná průdušková směs pro zdraví dýchacích cest a průdušek koní

Charakteristika čaje

Leros Pulmoran Horse je čistě přírodní bylinná směs bez přidaných látek, která podporuje dýchací ústrojí koní, příznivě ovlivňuje léčbu kašle, zánětu průdušek i dýchacích cest, alergií a rýmy. Látky obsažené ve směsi rozpouští hleny a usnadňují odkašlávání. Použití směsi je vhodné i jako preventivní ochrana

Balení

sypaná směs 1300 g

Složení

Šalvějový list, proskurníkový kořen, truskavcová nať, tymiánová nať, kopřivová nať, fenyklový plod, květ černého bezu, jitrocelový list, lékořicový kořen.

Příprava a dávkování

Příprava: 2-3 odměrky (30-50 g) bylinné směsi (podle hmotnosti koně) přelijte 1,5-2 l vařící vody (bylinná směs se nesmí vařit), po přelití a dalších 10 minutách zamíchejte a vyluhujte nejlépe v přikryté nádobě 15-20 minut. Obsah neceďte, vylijte a vmíchejte do krmiva. Připravujte vždy čerstvý bezprostředně před použitím. Dávkování:Hříbata a pony do 350 kg: 2 odměrky (30 g) 1-2x denně (denní dávka 60 g).Dospělý kůň 500 kg: 3 odměrky (50 g ) 1-2x denně (denní dávka 100 g )

Veterinární výrobky je možné zakoupit u našich partnerů:

ČR

SLOVENSKO

- KETRIS, s.r.o., www.ketris.cz - VETIS, s.r.o., www.vetis.sk
- HENRY SCHEIN, s.r.o., www.henryschein.cz  
- SAMOHÝL, a.s., www.samohyl.cz
- EQUISERVIS, s.r.o., www.equiservis.cz  
- HEAP CO 2.000, s.r.o., www.heapco.cz
- Hřebčín Napajedla, a.s., www.napajedlastud.cz