Search Keyword: Total 2 results found.
Tag: Diabetes Ordering

Diabetan

Doplňková léčba cukrovky u diabetiků. Léčivý čaj, perorální podání.

Doplňková léčba cukrovky u diabetiků. Léčivý čaj, perorální podání.

Charakteristika čaje

Tradiční rostlinný léčivý přípravek užívaný jako doplňková léčba cukrovky u diabetiků. Je vhodnou součástí pitného režimu pro nemocné diabetem. Dodržujte rady lékaře.Přípravek je určen pro dospělé.

Balení

20 nálevových sáčků po 1,0 gsypaná směs 100 g

Složení

Fazolový plod bez semen, borůvková nať, nať šalvěje lékařské, jestřabinová nať, nať rdesna ptačího, smetankový kořen s natí, ostružiníkový list, fenyklový plod, lopuchový kořen, lékořicový kořen.

Příprava a dávkování

SYPANÁ FORMA:1 polévková lžíce čajové směsi se přelije šálkem (¼ l) vařící vody a po 15 minutách vyluhování v přikryté nádobě se scedí, čaj se nesmí vařit. Pije se teplý 3x denně. Připravuje se vždy čerstvý, bezprostředně před použitím.NÁLEVOVÉ SÁČKY:1 nálevový sáček se přelije šálkem (¼ l) vařící vody a po 15 minutách vyluhování v přikryté nádobě se vyjme, čaj se nesmí vařit. Pije se teplý 3x denně.Připravuje se vždy čerstvý, bezprostředně před použitím.

Kontraindikace

Neužívejte při přecitlivělosti na některou složku přípravku. Čaj obsahuje smetankový kořen s natí (8 %). Pacienti s onemocněním žlučníku a žlučových cest(zejména se žlučovými kameny) nebo s aktivním žaludečním vředem nesmí tento přípravek užívat.

Upozornění

Nepřerušujte léčbu antidiabetiky. Doporučujeme kontrolovat hladinu cukru v krvi.Vzhledem k obsahu smetankového kořene s natí by čaj neměli užívat pacienti se srdečním selháním či selháním ledvin.Vzhledem k obsahu šalvěje a lékořice se přípravek nemá používat během těhotenství a kojení.Přípravek obsahuje šalvěj, která může ovlivnit schopnost řídit a obsluhovat stroje. Pokud je u Vás pozornost ovlivněna, neřiďte ani neobsluhujte stroje.Doporučujeme uživateli, aby se poradil s lékařem, pokud příznaky onemocnění při používání tradičního rostlinného přípravku přetrvávají, nebo pokud se objeví nežádoucí účinky neuvedené v příbalové informaci.Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu za „Použitelné do“. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Zakoupíte

v lékárnách

Příbalové informace

Diabetan syp, Diabetan ns

LEROS Borůvka nať

Balení

20 nálevových sáčků po 1,5 g

Složení

Nať borůvky (Myrtilli herba)

Příprava a dávkování

Nálevový sáček přelijeme 1/4 l vařící vody, vyluhujeme v přikryté nádobě 5 - 10 minut. Připravuje se vždy čerstvý.Jako doplněk stravy se pije 1 šálek denně. Nepřekračujte uvedené dávkování.

Upozornění

Nenahrazuje běžnou lékařsky indikovanou léčbu diabetu.Není určeno pro děti.

Zakoupíte

v lékárnách