Blog
Svatoondřejské čarování
Historie a význam adventních kalendářů
Adventní kalendář se stal nedílnou součástí adventního období, doprovází očekávání Vánoc a připomíná událost narození Ježíše Krista. Kalendář dovoluje sledovat, kolik dní do příchodu Vánoc ještě zbývá.
Samhainový rituál opuštění starého
Keltský svátek Samhain, na který připadá noc z 31. října na 1. listopadu, přináší jedinečnou příležitost zastavit se, rozjímat a propojit se se svým nitrem. Vyzkoušejte jednoduchý rituál, který vám pomůže zbavit se toho, co vám již neslouží.
Samhain, Dušičky a Halloween
Samhain, Dušičky (svátek Všech věrných zemřelých) a Halloween představují tři svátky, které sice vychází z podobné podstaty, odlišují se však rituály, zvyky i významy. Chcete se o nich dozvědět víc? Přečtěte si následující článek!
Lidové pranostiky předpovídající podzimní a zimní počasí
V srpnu začínaly průměrné denní teploty obvykle klesat. Svátky svatého Vavřince (10. srpna) a svatého Bartoloměje (24. srpna) se proto považovaly za přelom a předzvěst přicházejícího podzimu a zimy.
Živa, slovanská bohyně léta
Léto je stále v plném proudu a svou vládu nad přírodou pevně drží bohyně Živa, která nám přináší hojnost a energii slunečních dnů.
Poslední snop - znamení bohaté úrody
Dožínky byly pro naše předky jednou z nejdůležitějších slavností v celém roce. Konaly se podle polohy pole v průběhu celého srpna a oslavovalo se jimi úspěšné zakončení žní, které obstaraly obživu na další období. Symbolem začátku dožínek byl poslední snop, který měl zajistit bohatou úrodu obilí i v následujícím roce.